Ceny zabiegów stomatologicznych

Toruń - usługi ogrodnicze projektowanie ogrodów - ogrodnictwo Toruń
Firma ogrodnicza Toruń
Sierpień 15, 2019
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG
Sierpień 25, 2019
Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik

Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik

Resekcja wierzchołka korzenia

Do tego zabiegu dochodzi, gdy nie ma możliwości ponownego leczenia kanałowego lub kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego oznakami mogą być nieznośne bóle, nasilające się podczas nagryzania. Towarzyszy im obrzęk polika, uwypuklenia na dziąśle i czasami nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, gromadzące się w kanale korzeniowym. Resekcja dokładnie oczyszcza kanał, poprzez zlikwidowanie jego uszkodzonej części.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny na wstępie podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest zupełnie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle występują dopiero później, w wyniku gojenia się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i zlikwidowanie zakażonej lub zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał uzupełnia się przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny okrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zalecane jest używanie zimnych okładów oraz spożywanie chłodnych posiłków i napojów, najlepiej niezbyt gęstej konsystencji, aby nie wywołać krwawienia. Trzeba się również trzymać zaleceń i przyjmować wszystkie leki w określonych przez stomatologa dawkach.

Usunięcie ósemek

To bardzo znany zabieg w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje się go, kiedy zęby mądrości sprawiają problemy lub profilaktycznie za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki wyrastają w okolicach dwudziestego roku życia. Często jest to nieprzyjemne doświadczenie, z racji tego, że ich wyżynanie kojarzy się z silnym bólem. Problem pojawia się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się krzywo lub jeżeli nie ma dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Ponadto czynnikiem może być ich niewłaściwe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może doprowadzić do razwoju próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, kiedy jest ryzyko, że ząb będzie stwarzał problemy w przyszłości. Dobrym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wtedy w najlepszym stanie fizycznym i psychicznym. W tym okresie kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do zdrowia. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi niezbędne, jednak współcześnie spożywany pokarm uległ zmianie wraz z czasem i obecnie są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie ma powodu do obaw. W celu złagodzenia bólu, chirurg stomatologiczny aplikuje znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.

Bez względu na to, w jakich okolicznościach utracono zęby, warto zastanowić się nad wszczepieniem implantu stomatologicznego. Jest to konieczne dla poprawnego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant doskonale odwzorowuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszelkie poprawności w żuchwie i jest w pełni przyswajany przez organizm. Implant nie tylko zachowawczo odwzorowuje ząb, ale również wyglądem do złudzenia go przypomina. Nakładka porcelanowa potrafi doskonale wpasować się kolorem w resztę uzębienia. Ponadto implantem stomatologicznym można zastąpić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W przeciwieństwie do protez ruchomych, implanty zachowują się dokładnie w ten sam sposób, jak naturalne zęby. Uczucie dyskomfortu towarzyszy jedynie przez krótki czas po zabiegu implantacji.

Jak wygląda zabieg szczepienia implantu.

Jako pierwsze odbywają się dogłębne konsultacje z chirurgiem stomatologicznym, ze względu na to, że każda żuchwa ma swoje własne zapotrzebowanie. Istotne jest, aby odpowiednio wybrać implant zębowy, ze względu na to, że musi współpracować z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, ponieważ odbywa się przy miejscowym znieczuleniu i kończy się w ciągu 30 minut. Implant zębowy jest zrobiony z dwóch części: korzenia z tytanu, który jest wszczepiany do kości i porcelanowej nakładki albo innego tworzywa, które przypomina kolorem i kształtem naturalny ząb.

Umów się na wizytę dziś w Esthetic dental Clinic Implanty Toruń

Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg może być wykonywany zarówno w celach poprawy estetyki, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Polega na ich wydłużeniu, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Czasami bywa to konieczne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w odsłonięciu znacznej części korony zęba, co upraszcza zwalczanie próchnicy. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zmniejszczniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także rozwojowi nowych chorób, dzięki większej powierzchni do czyszczenia. Zabieg nie wymaga powtórzeń, jest jednorazowy, a efekt utrzymuje się na stałe. Pacjenci zazwyczaj decydują się na wydłużenie korony zęba, ze względu na to, że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny wycina tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszystkie ubytki w zębie przy użyciu korony porcelanowej bądź podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Pomimo tego, że nie jest to trudna czynność, wciąż jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatologiczny daje wszelkie wskazówki dotyczące troski o uzębienie, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać miękkie lub płynne pokarmy i korzystać z okładów z lodu. Dodatkowo zostanie przypisana recepta na leki zatrzymujące ból.

Plastyka dziąseł

Nie wszyscy rodzą się z wspaniałym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła zbyt mocno przysłoniły zęby i to je głównie widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich obrzmienia po różnych zabiegach stomatologicznych, ale nie są to jedyne powody, zaliczane są do nich też np. zła higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy pragną, by w trakcie uśmiechania się widoczne były perfekcyjne zęby, zamiast różowych dziąseł. Na szczęście jest na to jeden sposób, czyli plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona wyłącznie estetyce, jest też stosowana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Dzięki odsłonięciu dziąseł możliwe jest jej dokładne wyleczenie.

Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny usuwa zbędną część dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pozwala uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu konieczna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent powinien unikać szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko wystąpienia silnego bólu, przez podrażnienie gojącego się miejsca. Dla zminimalizowania opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania wskażą wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na prawidłową troskę o higienę po zabiegu i pomoże dobrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej trudnych zabiegów, którym zajmuje się chirurg stomatolog. Dochodzi do niego, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne drogi leczenia nie skutkują. Lekarz musi szczegółowo przebadać w jakim stanie są korzenie i wtedy może stwierdzić potrzebę ich usunięcia. Dzięki temu powstrzymuje się postęp choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to potrzebne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny musi naciąć dziąsło, aby je otworzyć. Czasami korzenie są ze sobą złączone, wtedy niezbędne jest zastosowanie piły żeby je rozdzielić. Zdarza się też, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko zależy od stopnia postępu choroby i połączenia korzeni oraz ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, lecz dochodzi do tego tylko we właściwie zaopatrzonych klinikach i trudnych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba przez najbliższe dwie godziny trzeba wstrzymać się od spożywania posiłków i stosować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , z tego powodu pacjent, w razie potrzeby, dostaje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który miał problem w trakcie wzrostu. Nie widać go z zewnątrz, dlatego że tkwi pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Brak miejsca jest najczęściej przyczyną zbyt ciasnego uzębienia, albo, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Mimo, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do bólu i groźnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, czy stłoczenie zębów siecznych. Oczywiście można temu zapobiec, jeśli taki ząb w odpowiednim momencie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość trudny i może wiązać się z powikłaniami. Na wstępie należy odkryć zatrzymany ząb z kości, później przeciąć tkanki tak, aby nie doszło do krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Po usunięciu zęba tamowana jest krew i następuje zszycie rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko miękkich posiłków oraz rezygnacja z gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na leki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem wystąpienia powikłań, na przykład urażenie koron i korzeni zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumierania. W zależności od miejsca, może też oznaczać np. ryzyko wytworzenia przetoki ustno-nosowej, w przypadku usuwania trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Ten zabieg zwykle występuje u dzieci, wskazaniami do jego przeprowadzenia mogą być kłopoty z wymową, uniesieniem języka lub wysunięciem go na brodę, dyskomfort przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami w przypadku nadmiernego ślinienia. Na te wszystkie czynniki mogą wpływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Zazwyczaj te wady są wyłapywane przez logopedę, to on znajduje nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeśli ich powodem jest wędzidełko, nie jest on w stanie pomóc dziecku, więc kieruje pacjenta do chirurga stomatologa, który operacyjnie skórci problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zapobiegnie tworzeniu twardych blizn, także osobom, które nie doświadczyły problemu z niewłaściwą wymową. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny i nie zraża dzieci do wizyt u stomatologa. Mimo, że odbywa się bez znieczulenia, zupełnie nie boli. Krwawienie jest tak naprawdę niewielkie, a zabieg krótki i łatwy. Dodatkowo nie wpływa on praktycznie na jakość życia codziennego i nie pozostawia dzieciom niechcianych wspomnień. Jeśli któraś ze wspomnianych wyżej nieprawidłowości doskwiera osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można go przeporadzić w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Usunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne wbrew pozorom są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie wolno ich zaniedbywać, gdyż próchnica może zagrażać także ich następcom. Ważne jest też, by nie usuwać ich przedwcześnie. Do usunięcia nadają się w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W takiej sytuacji mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, dlatego że za długo utrzymuje się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samoistnie trzeba zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb kwalifikuje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może skutkować zapaleniem lub przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też doprowadzić do zmiany toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy konieczność ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które przyczyniły się do rozwinięcia się próchnicy w stadium, którego nie da się wyleczyć. Może to skutkować kłopotami w czasie rozwijania się zębów stałych. Należy pamiętać, że usunięcie zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznym rozwiązaniem. Nowoczesne technologie stomatologiczne pozwalają na ratunek nawet bardzo chorych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia pozwala nam liczne możliwości leczenia zębów. Zdarza się jednak jest już na to za późno. Wtedy ostatecznym sposobem na uratowanie zdrowych zębów jest ekstrakcja chorego. Powstrzymuje to rozwój próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też miejsce dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt ciasno. Bywa to potrzebne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo popularny zabieg, jednak w dobie rozwoju technologii stomatologicznej wykorzystuje się go w wyjątkowych sytuacjach. Zawsze najpierw są podjęte wszelkie czynności służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak bolesny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem aplikuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a jednak zabieg przebiega bez dolegliwości bólowych. Później zrywa więzadło okrężne otaczające ząb. Kolejnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, żeby zostały przerwane włókna ozębnej, a ząb oddzielił się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, czasami konieczne jest pocięcie zęba na kilka osobnych części, tak aby ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu ważne jest dokładne oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny starannie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w szczególnych przypadkach nakłada szwy. Ból można odczuwać jeszcze na kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Stomatolog Toruń cennik

Umów się na wizytę:

Esthetic Dental Clinic Toruń

Stomatolog Toruń

Komentarze są wyłączone.