Depilacja nóg woskiem – jak depilować by nie bolało

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Kupujemy termos na prezent – jaki najlepszy oraz jak go wybrać
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzatory do domu i biura – Toruń
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy cieszyć się gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo popularna praktyka. Wśród wielu sposobów ciągle sporym uznaniem odznacza się depilacja woskowa. Ta od lat używana technika pozwala usunąć włoski z większości części ciała na bardzo długo. Salony kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w drogeriach można kupić zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że taki zabieg jest trochę bolesny, zdobył wielką popularność. Wszystko dzięki temu, że to łatwy i szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Jak wygląda depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z której mają być usunięte, nakłada się wosk, dzięki któremu włosy są wyrywane. Trzeba pamiętać, że wosk powinien być tylko odrobinę podgrzany do półpłynnej formy, żeby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się paski materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać szybkim ruchem przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk wnika głęboko, włosy usuwają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można przeprowadzić samemu, polecane jest korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskową profesjonalnie. Dzięki temu zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność odpowiedniego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Obszarami, jakie można depilować przy użyciu wosku są nie tylko pachy i nogi, ale też ręce, ramiona, wąsik albo bikini głębokie i pachwiny.

Jak przygotować się przed zabiegiem depilacji woskiem?

Do depilacji woskową warto się przyszykować. Na parę dni przed zabiegiem warto wykonać dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie natłuszczać się balsamami i kremami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków w trakcie zabiegu jest ważna. Jeżeli będą za krótkie, okażą się trudne do wyrwania. Z kolei za długie mogą sprawiać większy dyskomfort podczas wyrywania. Decydując się na depilację woskową najlepiej wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około pół centymetra. Wtedy łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane efekty.

Przed zabiegiem woskową trzeba koniecznie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskowej nie należy wykonywać w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, żeby w trakcie depilacji ich nie uszkodzić. Warto także dowiedzieć się, jakie choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ilość czasu, jaką skóra zwykle potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego powodu lepiej nie korzystać z zabiegu na dzień przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po depilacji szczególnie ważne jest łagodzenie zaczerwienienia i podrażnień. Z tego względu należy zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się produkty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Inne stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były dedykowane dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków lub zawierających alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura także może mieć negatywny wpływ na stan skóry po zabiegu depilacji woskowej. Dlatego na parę dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed kolejne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie wywołuje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskowa przynosi długi efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są wraz z cebulkami. Ponadto można ją stosować na niemal każdej części ciała. A efekt wygładzonej skóry osiągany jest od razu po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele gabinetów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, wykona zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest także bezpieczna.

Depilacja woskiem

Komentarze są wyłączone.