Kupujemy termos na prezent – jaki najlepszy oraz jak go wybrać

Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Natryskowe ocieplanie domu pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja nóg woskiem – jak depilować by nie bolało
29 sierpnia, 2020
Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Turystyczny termos – który najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze ?

Wybierając się na podróż należy zadbać o dobre przygotowanie. Zwłaszcza jeżeli wybieramy się w góry albo czeka nas długie zwiedzanie, trzeba pomyśleć nie tylko o zabraniu wody czy prowiantu, ale też zimnego lub ciepłego napoju. Wielu z nas ceni sobie wyprawy z turystycznymi termosami, które przez długi czas zachowują temperaturę herbaty, kawy albo innego napoju. Jakie termosy turystyczne są uważane za najlepsze oraz z jakiej przyczyny? Zazwyczaj przede wszystkim interesującym nas kryterium jest czas zachowywania temperatury, chociaż równie istotna jest szczelność i wytrzymałość. Pośród bardzo zananych termosów turystycznych wyróżniamy termosy firm Stanley, Thermos i Esbit, z tego powodu warto się im przyjrzeć.

Który turystyczny termos wybrać?

Chcąc wybrać turystyczny termos powinniśmy zwrócić uwagę na parę kluczowych kryteriów, które świadczą o tym, czy dany produkt będzie dobry w konkretnych warunkach, czy nie. Istotna jest tu wygoda, forma oraz materiały, z jakich termos jest zrobiony. Im mocniej zależy nam na jakości, tym lepiej kupić termos przygotowanego z wysokiej jakości tworzyw, które nie zawierają szkodliwych substancji oraz pozytywnie wpływają na sprawne funkcjonowanie termosu turystycznego.

Dobrze również pomyśleć o tym, by termos był wyposażony w powłokę zewnętrzną, dzięki której uzyskamy gwarancję, że termos turystyczny nie ucieknie się nam z dłoni również w rękawiczkach. Oceniając po tym, jak długie planujemy wędrówki, powinniśmy dostosować pojemność danego termosu. Zazwyczaj termosy turystyczne dostępne są w pojemności: 1l, 0.75l oraz 0.5l. Im krótsza wyprawa tym mniej pojemny termos wystarczy. Na całodniowe wycieczki warto zaopatrzyć się w większy termos.

Najistotniejszym parametrem, jakim powinniśmy się kierować, chcąc zdecydować, jaki turystyczny termos wybrać jest długość utrzymywania temperatury. W tym zakresie istotny jest nie tylko czas utrzymania ciepła bądź zimna, bo w przypadku świetnych termosów może to być nawet doba, ale również zakres temperatur. Nie ma termosu, który utrzyma przez długi czas tę samą temperaturę. Warto pamiętać, że im bardziej wypełniony termos, tym lepiej będzie on spełniał swoją funkcję. Aby jednak termos był użyteczny, musi posiadać właściwy korek. To on odpowiada za trwałość termosu. Zazwyczaj korki są odkręcane albo automatyczne z przyciskiem. Jeżeli zamknięcie nie będzie szczelne, termos nie utrzyma temperatury.

Najbardziej popularne termosy turystyczne

Na rynku mają sporo termosów turystycznych, jednak bardzo znane oraz renomowane pochodzą od 3 producentów, od lat sprzedających tak samo termosy na żywność oraz termosy do napojów, a do tego kubki termiczne (te mniej spisują się podczas długich wycieczek oraz charakteryzują się niższą pojemnością) dobrej jakości. Bardzo znane termosy turystyczne należą do firm: Stanley, Thermos i Esbit. Są one mocno cenione wśród wielu wielbicieli wycieczek i podróży. Czym charakteryzują się ich termosy turystyczne?

Turystyczne termosy firma Stanley

Termosy producenta Stanley posiadają prawie wiekową tradycję powstawania. Tworzone od prawie stu lat termosy ze stalowym wkładem są mocno trwałe oraz od lat uczestniczą w dalekich wyprawach. Zdaniem producenta są tak trwałe, że dadzą radę przetrwać wiele lat w najtrudniejszych warunkach, nie tracąc na swoich zdolnościach izolacji termicznej. Jak już wiadomo, zdolność zatrzymania zimna lub ciepła zależy od napełnienia i wielkości termosu turystycznego oraz jego budowy. Wszystkie modele różnią się, więc od siebie możliwościami.

W przybliżeniu termosy turystyczne firmy Stanley do posiłków lub napojów zatrzymają:

  • izolację termiczną cieplną – od 12h w małych termosach do 20-24h w średnich, a nawet do 40h przy największych (1,3l);
  • izolację termiczną zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Jak widać izolacja termiczna w przypadku termosów turystycznych Stanley jest naprawdę bardzo dobra. Trzeba jednak wiedzieć, że żadnym termosie temperatura nie jest stała i z biegiem następnych godzin stanie się co raz wyższa/niższa.

Turystyczne termosy firma Thermos

Drugą równie popularną oraz szczególnie polecaną firmą sprzedającą termosy turystyczne oraz kubki termiczne jest firma Thermos. To jedna z największych firm projektujących termosy od wielu lat, z jakościowych materiałów i surowców. Co więcej Thermos produkuje produkty w swoich fabrykach, bez pomocy firm zewnętrznych.

Produkty marki Thermos utrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną  zimna – od 12 do 24 godzin.

Turystyczne termosy firma Esbit

Esbit, czyli niemiecka firma od lat zdobywa sukcesy w tworzeniu kolejnych termosów obiadowych oraz termosów na picie. Ich szeroka gama produktów zachęca pasjonatów podróży, a bardzo dobre parametry zachowywania zimna lub ciepła, jakość i dobra cena, przekonują, by przynajmniej wypróbować ich produkty.

Termosy Esbit utrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że według danych producenta, utrzymanie ciepła dla płynu ok. 98 °C i temperaturze na zewnątrz 20 °C wyniesie 70 °C po 6h, 55 °C po 12 godzinach, a po 24 godzinach około 40 °C.

Czy termos można czyścić w zmywarce?

Pamiętajmy, że termosów oraz kubków termicznych nie powinno się myć w zmywarce. Producenci termosów wskazują, że w zmywarce da się myć tylko korek, ale nie dotyczy to wszystkich modeli. Zazwyczaj termosów nie wkładamy do zmywarki, ponieważ silne detergenty oraz wpływ wysokiej temperatury podczas czyszczenia, może destruktywnie wpłynąć na ich zdolność do zatrzymywania temperatury.

Termos na prezent

Komentarze są wyłączone.