Termiczny kubek Contigo na każdą okazję

Chirurgia stomatologiczna usuwanie ósemek ekstrakcja zęba
Chirurgia szczękowa Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie wizytówek firmy w mapach google
Pozycjonowanie w Google maps
11 września, 2020

Kubek termiczny na każdą okazję

O termicznych kubkach myślimy szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdy chcemy nosić gorącą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, czy np. na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy , że termiczne kubki nie tylko zachowują gorąco, ale również sprawdzają się do przechowywania zimnego napoju latem. Jaki kubek będzie doskonały dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy szukasz kubka do codziennego użytku, czy zastanawiasz się nad turystycznymi termosami. Najlepszy termiczny kubek na długo zatrzyma gorąco herbaty oraz zimno napoju. Z tej przyczyny z termicznego kubka można korzystać w ciągu całego roku, tym bardziej że jest on produktem bardzo wygodnym i szczelnym, więc będzie dobry w każdej sytuacji.

Co jest ważne, wybierając termiczny kubek?

Jeżeli planujemy zakup termicznego kubka, warto najpierw ocenić kilka istotnych szczegółów. W głównej mierze niezwykle istotny jest materiał jego produkcji. Tak sprawdzimy jego przeznaczenie oraz parametry utrzymania ciepła lub zimna. Następnym elementem jest pokrywka kubka. Musi być nie tylko szczelna, aby zachować temperaturę w środku na wymaganym poziomie, ale także gwarantować wygodny sposób otwierania i picia. Warto też sprawdzić kształt kubka termicznego oraz jego pojemność. Kubki termiczne o małej objętości nie sprawdzą się na długich wycieczkach, ze względu na to w tej sprawie najlepiej dobrać pojemność kubka termicznego do własnych potrzeb. Z kolei jego kształt ma też znaczenie pod względem zastosowania. Wolimy, by miał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w dłoni lub w rękawiczce. Dodatkowo powinien być stabilny, a gdy chcemy korzystać z niego w samochodzie, lepiej by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Termiczny kubek doskonały do biura, do pracy

Kubki termiczne z reguły nabywamy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z których zostały wykonane, znaczna część z nich będzie dobry do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy lepiej jednak dopasować od charakteru pracy. W biurze dobre będą niemal wszystkie kubki, które zapewniają dłuższy okres utrzymania zimna lub ciepła. Możemy zdecydować się na malowniczy kubek ceramiczny, wygodny szklany albo wykonany z tytanu. Nie dość, że można je dostać w różnych wzorach i kolorach, to jeszcze są lekkie, wygodne i nie zatrzymują zapachów. Czasami do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć one krócej utrzymują temperaturę. Charakter pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie odpowiedni dla kierowcy lub dla budowlańca. Choćby ze względu na, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest mniej odporny na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek będzie dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być przede wszystkim lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Z tej przyczyny z reguły wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość niedrogie, mają wiele wzorów i kolorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez problemu zmieszczą się do plecaka i nie sprawią trudności w stosowaniu. I choć słabiej zatrzymują ciepło lub zimno i nie są tak trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie potłuką się jak na przykład kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek dobry na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie dobry również na spacer, kiedy szukamy lekkiego kubka termicznego, ale nie polegamy długim zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak zachowanie ciepła lub zimna jest istotne, lepiej wybrać kubek termiczny z tritanu. Są one lekkie w przenoszeniu, wygodne, a dodatkowo nie zawierają związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są trochę droższe i można je porysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Jakie termiczne kubki sprawdzą się w trakcie wycieczki?

Wybierając się na długą wycieczkę z reguły zależy nam, by termiczny kubek przez wiele godzin zatrzymywał zimno lub ciepło napoju w środku. Z uwagi na to doskonałym kubkiem na wycieczkę będzie kubek stalowy. Takie termiczne kubki najlepiej w porównaniu do pozostałych zatrzymują temperaturę, ponieważ są wybitnie izolowane, co sprawia, że utrzymują temperaturę na wiele czasu. Dodatkowo mają solidną budowę i są niemal obojętne na uszkodzenia. Wadą stalowego kubka termicznego jest jego waga, bo jest on masywniejszy od pozostałych.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W aucie trzeba bardzo uważać, z uwagi na to termiczny kubek pasujący do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny i świetnie trzyma temperaturę. Kubki termiczne porcelanowe, szklane lub plastikowe są zbyt nieodporne na zniszczenia, by nadawały się do auta. Z uwagi na to najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te przygotowane ze stali lub z tytanu. Te kubki są trwałe i przez długi czas zatrzymują temperaturę napoju.

Który termiczny kubek na prezent

Wybierając prezenty z reguły kierujemy się ładnym wyglądem, z uwagi na to w tym zakresie najlepiej sprawdzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane posiadają swój charakter, natomiast ceramiczne kubki wielką ilość ładnych wzorów i kolorów. Choć kubki plastikowe termiczne też cechują się szerokim wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

Kubki termiczne Contigo

Komentarze są wyłączone.