Termokubek dla każdego

kartoniarki - rodzaje kartoniarek - maszyny pakujące
Rodzaje kartoniarek start stopowe i kontynuacyjne maszyny pakujące w przemyśle
8 sierpnia, 2022
Prowadzenie księgowości w firmie a rola księgowej
Rola biura rachunkowego w firmie – czym są księgowość a rachunkowość
7 listopada, 2022
Kubek termiczny dla kogo najlepszy - jaki kubek wybrać

O termokubkach myślimy w głownej mierze w sezonie jesienno-zimowym, gdy planujemy zabierać ciepłą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, czy np. w podróż pociągiem lub samochodem. Zapominamy jednak, że termokubki nie tylko zachowują gorąco, ale również są doskonałe do przechowywania chłodnego napoju gdy jest gorąco. Który kubek termiczny będzie najlepszy dla Ciebie? To zależy od tego, czy szukasz kubka na co dzień do użytku, czy bardziej interesujesz się termosami turystycznymi. Dobry termiczny kubek na długo zatrzyma ciepło kawy oraz zimno napoju. Z tej przyczyny z termicznego kubka można korzystać cały czas, szczególnie że jest on produktem bardzo wygodnym i szczelnym, dlatego przyda się w wielu sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, kupując termiczny kubek?

Jeśli planujemy zakup termicznego kubka, warto w pierwszej kolejności ocenić parę ważnych elementów. W głównej mierze bardzo ważny jest materiał wykonania. Tak dostosujemy jego przeznaczenie oraz możliwość utrzymania ciepła lub zimna. Następnym składnikiem jest przykrywka kubka termicznego. Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, aby utrzymywać ciepło lub zimno wewnątrz na odpowiednim stopniu, ale również zapewniać komfortowy sposób picia. Należy także ocenić kształt kubka oraz jego pojemność. Termiczne kubki o małej objętości nie będą dobre na wielogodzinnych wyprawach, dlatego w tym zakresie lepiej dopasować rozmiar kubka do swoich potrzeb. Natomiast jego kształt ma duże wartość pod względem użytkowym. Wolimy, by posiadał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w ręce lub nawet w rękawiczce. Co więcej musi być stabilny, a gdy chcemy korzystać z niego w samochodzie, lepiej by wchodził w miejsce przeznaczonym na termiczny kubek.

Który termiczny kubek wybrać?

Kubek termiczny najlepszy do biura, do pracy

Kubki termiczne zazwyczaj kupujemy z myślą o pracy. Jeśli chodzi o materiały, z których są wykonane, znaczna część z nich będzie dobry do pracy. Wybór kubka do pracy lepiej jednak uzależnić od formy pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie kubki termiczne, które gwarantują długi okres trzymania temperatury. Możemy wybrać malowniczy termiczny ceramiczny kubek, szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że są dostępne w różnych wzorach i kolorach, to jeszcze są wygodne, lekkie i nie chłoną zapachów. Czasami do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć te słabiej utrzymują ciepło i zimno. Charakter pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie doskonały dla kierowcy lub dla pracownika budowy. Chociaż dlatego, że np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany jest słabiej trwały na uszkodzenie.

Który termiczny kubek wybrać dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być głównie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Z tej przyczyny z reguły wybieranymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one stosunkowo tanie, znajdziemy wśród nich sporo wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez oporu wejdą do tornistra i będą łatwe w obsłudze. I choć mniej czasu zachowują ciepło lub zimno i stosunkowo są mniej trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Przy zniszczeniu nie rozbiją się tak jak np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny dobry na spacer

Plastikowy termiczny kubek nada się również na spacer, gdzie szukamy lekkiego kubka, ale nie skupiamy się na długotrwałym utrzymaniu temperatury. Jeśli jednak utrzymanie ciepła lub zimna jest potrzebne, rozsądniej wybrać termiczny kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są lekkie w przenoszeniu, komfortowe, a ponadto nie mają w składzie związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i można je porysować, ale są odpowiednie dzięki swoim zaletom.

Które kubki termiczne nada się w czasie wycieczki?

Wybierając się na dłuższą wycieczkę zwykle zależy nam, aby termiczny kubek przez wiele godzin zachowywał zimno lub ciepło napoju wewnątrz. Ze względu na to najtrafniejszym kubkiem na wycieczkę uznawany jest kubek stalowy. Te kubki termiczne najlepiej w porównaniu do pozostałych zachowują ciepło lub zimno, ponieważ są wybitnie izolowane, dzięki czemu trzymają temperaturę przez wiele czasu. Ponadto mają wytrzymałą budowę i są odporne na uszkodzenia. Wadą kubka stalowego termicznego jest jego ciężar, ponieważ jest on masywniejszy niż inne.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W pojeździe musimy bardzo uważać, ze wzlędu na to termiczny kubek najlepszy do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny i dobrze utrzymuje temperaturę. Termiczne kubki szklane, porcelanowe lub plastikowe są zbyt nieodporne na uszkodzenia, aby nadawały się do auta. Ze względu na to najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te wykonane ze stali lub z tritanu. Te kubki są trwałe i przez długi czas zachowują ciepło lub zimno napoju.

Dobry termiczny kubek na prezent

Wybierając prezenty z reguły cenimy produkty z dobrym wyglądem, dlatego w tym zakresie najlepiej nadadzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki posiadają swój charakter, natomiast kubki ceramiczne niezliczoną ilość interesujących wzorów i kolorów. Chociaż plastikowe kubki także charakteryzują się dużym wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

Komentarze są wyłączone.