Implanty

Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 października, 2019
Dobry Fryzjer – wybieramy dobry salon
6 kwietnia, 2020
Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest współcześnie najnowocześniejszą dziedziną stomatologii. Polega na wypełnieniu i odbudowie luk w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany indywidualnie, zazwyczaj z tytanu, zastępujący wyrwany lub utracony uprzednio naturalny korzeń. Implant stomatologiczny pozwala na wstawienie nowej korony zębowej w położeniu utraconego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona takiego zęba mocowana jest na dobre i dopasowywana kolorem i teksturą do zachowanych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty stomatologiczne mogą imitować zęby pojedynczo, a także łuki zębowe. Implanty podnoszą komfort pacjenta przy wysokim standardzie jakości. Chirurg stomatolog dobiera najodpowiedniejsze z dostępnych uzupełnień specjalnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty stomatologiczne odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ZĘBÓW?

Jakiekolwiek braki zębowe zaleca się do natychmiastowego odbudowania. Na skutek utraty zęba występuje ryzyko wytworzenia się problemów ze zdrowiem. Sąsiadujące zęby mogą przechylać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Dodatkowo zwiększa się obciążenie, co jest przyczyną ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, przez co później może dojść do utraty zdrowych zębów. Zaburzony układ żucia negatywnie wpływa na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz kłopotów ze snem i mową.

Najczęściej implanty stosuje się w wypadku braku pojedynczych zębów albo z uwagi na walory estetyczne. Braki powodują deformację twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadnięta szczęka, cienkie usta oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty zębów zastępują protezy, które są często niewygodne i przeszkadzają podczas jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest wizyta u chirurga stomatologa, podczas której przeprowadza się pełną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie niezbędne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Zasadnicze są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszystkich konsultacji i badań chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam zabieg zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg nie boli. Podczas standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog wprowadza implant.

RODZAJE IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Typ implantów zawsze wybiera lekarz , a wybór poprzedza konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najczęściej wykorzystywane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia długofalowy okres użytkowania. Minusem tytanowych implantów zębowych jest ich estetyka. Chociaż implant nie powinien być odkryty, zdarza się, że dochodzi do obniżenia się linii dziąseł , co prowadzi do odkrycia tytanowej części implantu.

Zastępnikiem dla tytanowych implantów są implanty cyrkonowe, zwane też implantami ceramicznymi. Uważane są za najestetyczniejszą metodę, ponieważ przypominają naturalną tkankę zęba i mają wyższą odporność na ścieranie oraz działanie elementów zewnętrznych – przykładowo korozję, a także wahania temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Implanty są głównie trwałym i silnym wypełnieniem ubytków zębów. Wyglądają i sprawują się jak zęby naturalne, zapewniają całkowity komfort, dzięki czemu usuwają niepewność tak, jak jest w wypadku źle dopasowanych protez. Nie ma potrzeby piłowania , sąsiednich zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Ponadto chronią przed zanikiem kości, który następuje po utracie zębów. Odtwarzają poprawne funkcje żucia, co pozwala na spożywanie pokarmów bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBÓW

Przed umieszczeniem implantu obowiązkowe jest zrealizowanie szeregu badań. Stomatolog ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan sąsiadujących zębów. Zwykle organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak istnieje wiele przeciwwskazań.

Bezwarunkowym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość zastosowania implantów odbierają też choroby psychiczne oraz schorzenia wyniszczające organizm: alkoholizm, AIDS, nowotwory, narkomania. Do tego choroby jamy ustnej i przyzębia, na przykład parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i dlatego możliwe jest ryzyko odrzucenia. Dobrze przeprowadzony zabieg minimalizuje to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tkanek i zasinienie. Może pojawić się również ból, na który zaleca się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy niezwłocznie zgłosić się do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Wstawienie implantów zębów to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 4 000 złotych za jedną śrubę. Do kosztu należy również wliczyć cenę diagnostyki, wszczepienia implantu, łącznika protetycznego, śruby gojącej oraz korony protetycznej. Ceny koron też są zróżnicowane i zależne od ich rodzaju. Im trwalsze i bardziej estetyczne tym cena rośnie. Może to być wydatek rzędu od 600 do 1 200 złotych.

Po przeliczeniu nakład pełnego zabiegu sięga od 4 do 10 tysięcy zł.

Komentarze są wyłączone.