Dobry Fryzjer – wybieramy dobry salon

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje nawadniania ogrodów
24 sierpnia, 2020

Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie sukces codziennej pielęgnacji, ale również relacja z kompetentnym fryzjerem. Specjalista powinien orientować się i odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Z tego powodu trafny wybór salonu fryzjerskiego jest tak ważny. Troska o włosy i umiejętności układania i strzyżenia to nie jedyne czynniki, które muszą być wzięte pod uwagę. Między innymi zasadniczy jest również wygląd salonu i stosunek do klienta. Lepiej wcześniej dowiedzieć się, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co należy zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni specjalista nie ogranicza się zaledwie do marzeń klientów, ale również jest w stanie im doradzić. Stwierdza, które fryzury są możliwe do zrealizowania na włosach w konkretnym typie, a które nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do kształtu twarzy, charakteru lub okoliczności. Sygnałem wskazującym fachowość fryzjera są również dyplomy, które zwykle można zobaczyć na witrynach internetowych albo po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, dobry fryzjer nieustannie się rozwija – uczestniczy w wykładach, szkoleniach zjazdach. Poszerza wiedzę i śledzi nowinki. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością najbardziej interesują wszystkich klientów. Jeżeli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza certyfikatami z reguły powinien mieć również umiejętności. Bywa jednak tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze pasuje wszystkim klientom. Niekiedy fryzjerzy są sławni z mocnych, krzykliwych stylizacji, inni wyczarują fantazyjne upięcia, które sprawdzą się na przykład na ślub albo inne uroczystości. Trzeba więc nie tylko znaleźć fryzjera z umiejętnościami, ale takiego, którego zdolności nam pasują. W tym celu warto poszukać opinii innych klientów, a do tego przejrzeć udostępnione zdjęcia, które ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, ile czasu zajmie pobyt w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy , aby spędzić go w miłej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zajmują klientów rozmową, jednak należy mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co będzie skupiać się na opowiadaniu historyjek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego typu rozmów lepiej unikać, zwłaszcza jeśli fryzjer mocno narzeka na swoich klientów lub na szefa, bo to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Ponadto warto również zwrócić uwagę na to, jak dużo czasu fryzjer przeznacza bezpośrednio swoim klientom. Czasami fryzjerzy przyjmują bardzo dużo ludzi w niedużym czasie. Ze względu na to oddają im zbyt niewiele uwagi. Bywa też tak, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest ograniczony, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym bardziej je zna i orientuje się, czego potrzebują.

Istotna jest również komunikacja. Dobry fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale do niczego nie zmusza. Odpowiedni salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w razie wpadki. Przytrafiają się najlepszym, jednak w zamian fryzjer powinien zaproponować zniżkę, naprawczy lub nawet zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, z tego powodu jego wygląd jest szczególnie istotny. W tej dziedzinie kluczową rolę ma higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer korzysta z takich samych narzędzi do stylizacji wszystkich klientów. Z tej przyczyny w porządnym salonie wszystkie sprzęty są dokładnie i systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W wypadku, jeśli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia bezpieczniej byłoby, aby narzędzia były zdezynfekowane i nie przenosiły bakterii.

Istotne jest również to, w jakim stopniu zespół dba o porządek salonu. Jeżeli na podłodze leżą niesprzątnięte ścięte włosy lub na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda lub szampon to oznaka, że fryzjer nie jest zbyt porządny i bezpieczniej go unikać. Dobry fryzjer zaraz po skończeniu pracy, sprząta salon przed przyjęciem nowego  klienta.

Warto także zwrócić uwagę na sam wystrój. Salon powinien zapraszać klientów do odwiedzin i skorzystania z usług. Musi zatem być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się szczególnym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ciemne, przygnębiające salony pewnie nie budują zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym , że salon fryzjerski jest dobry, a pracujący tam fryzjerzy są specjalistami, świadczy również jakość produktów oraz sprzętu, które są tam stosowane. Ostrość nożyczek, maszynek lub brzytw ma wpływ na efekty pracy fryzjera. Tępy sprzęt będzie niedokładny i może narobić więcej strat, niż pożytku. Im lepsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet największe zdolności fryzjera nie uratują sytuacji, jeśli sprzęt jest zawodny.

Dobrze jest także zwrócić uwagę na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych ogólnodostępnych, pochodzących z drogerii produktów. W ich składzie jest większe stężenie środków aktywnych i odżywczych. Ponadto wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawierają prawdziwe naturalne ekstrakty. Dzięki temu są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.