Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia w gabinecie dentystycznym
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Podjazd do domu – z czego budować
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy dentystów i na rozbudowy tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest niemal od ręki w ciągu jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele technik, które usuwają przebarwienia oraz poprawiają kształt zębów, a nawet wypełniają braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po ukończonym leczeniu zębów. Jeszcze kilka lat temu na efekt musieli czekać aż do końca leczenia oraz pełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie istnieje możliwość poznania efektu działań stomatologa nim podejmie się leczenia. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? Digital Smile Design to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto DSD można zastosować mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w roli stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego efektu oczekuje, a z kolei stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do stworzenia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się uzupełniać braki zębów nie tylko ze względu na wygląd, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera aplikację implantu stomatologicznego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym oraz według dentystów najlepszym wśród protez, cały przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów zębowych łączy się długotrwałym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant będzie musiał połączyć się z kością, co zabierze trochę czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny ze wszpaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można zaaplikować bezpośrednio na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant zęba całkowicie zrośnie się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, kiedy stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów lampą w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, użycie specjalistycznej lampy gwarantuje o wiele lepsze rezultaty przy zaledwie pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszelkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie zdrowe zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a przy okazji usuwa do 96% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania w klinice dentystycznej jest całkiem wygodny oraz nie zabiera dużo czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może swobodnie regulować siłę lampy oraz w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można naprawić również przy użyciu koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do umieszczenia jej na implancie. Zakłada się je w głownej mierze z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które aplikuje się na zęby. Pod licówkami można zakrywać trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się również jako metodę korekty drobnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny Toruń

Komentarze są wyłączone.