Kubki termiczne dla każdego

Termokubek na każdą okazję
29 sierpnia, 2020
Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Natryskowe ocieplanie domu pianką PUR
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek najlepszy dla Ciebie

O termicznych kubkach myślimy przważnie w sezonie jesienno-zimowym, gdy planujemy zabrać ciepłą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, a także na przykład w podróż samochodem lub pociągiem. Zapominamy , że termokubki nie tylko zachowują ciepło, ale też są wyśmienite do noszenia zimnego napoju latem. Który kubek termiczny będzie dla Ciebie? To zależy , czy szukasz kubka do codziennego użytku, czy bardziej zastanawiasz się nad termosami turystycznymi. Doskonały termiczny kubek na kilka godzin zachowa ciepło kawy oraz zimno napoju. Dlatego też z kubka termicznego można korzystać cały czas, zwłaszcza że jest on produktem wygodnym i szczelnym, więc znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji.

Na co patrzeć, wybierając termiczny kubek?

Jeśli przwidujemy zakup kubka termicznego, warto najpierw ocenić parę istotnych aspektów. Po pierwsze najbardziej istotny jest materiał jego wykonania. Od tego zależy jego przeznaczenie i możliwość utrzymania zimna albo ciepła. Następnym detalem jest pokrywka termicznego kubka. Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, żeby zachować ciepło lub zimno w środku na wymaganym poziomie, ale także zapewniać wygodny sposób otwierania i picia. Należy również zwrócić uwagę na formę kubka termicznego i jego pojemność. Kubki termiczne o niskiej pojemności nie będą dobre na czasochłonnych wycieczkach, z uwagi na to w tym apekcie najlepiej dostosować pojemność kubka termicznego do własnych potrzeb. Z kolei jego kształt ma również wartość pod względem zastosowania. Zależy nam przecież, by posiadał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce czy nawet w rękawiczce. Co więcej powinien być stabilny, a gdy chcemy używać go w aucie, lepiej by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek termiczny.

Który kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny dobry do pracy lub do biura

Kubki termiczne często nabywamy do pracy. Patrząc na materiały, z jakich są wykonane, znaczna część z nich sprawdzi się w pracy. Wybór termicznego kubka do pracy najlepiej jednak dostosować od specyfiki pracy. W biurze dobre będą niemal wszystkie kubki, które zapewniają dłuższy czas zachowania ciepła lub zimna. Możemy zakupić wzorzysty termiczny ceramiczny kubek, wygodny szklany lub stworzony z tritanu. Nie dość, że można je kupić w wielu kolorach i wzorach, to jeszcze są wygodne, lekkie oraz nie zatrzymują zapachów. Czasami do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć one krócej utrzymują temperaturę. Forma pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie dobry dla kierowcy czy dla budowlańca. Choćby dlatego, że np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany jest słabiej odporny na uszkodzenie.

Który termiczny kubek wybrać dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być w głównej mierze lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Z tego powodu najczęściej kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są plastikowe kubki. Są one stosunkowo tanie, posiadają dużo wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Łatwo wejdą do plecaka oraz nie sprawią trudności w użytku. I choć nie tak długo zatrzymują zimno lub ciepło oraz są mniej trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozpadną się jak np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny najlepszy na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie odpowiedni też na spacer, gdy szukamy wygodnego kubka termicznego, ale nie myślimy o długim zachowaniu temperatury. Jeśli jednak dłuższe utrzymanie temperatury jest istotne, lepiej nabyć kubek termiczny z tritanu. Wykonane z tego kubki są lekkie w noszeniu, wygodne, a do tego są bez związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są trochę droższe i można je porysować, ale są odpowiednie za sprawą swoich zalet.

Jakie termiczne kubki nada się w czasie wycieczki?

Planując wycieczkę przede wszystkim patrzymy, by termiczny kubek jak najdłużej zatrzymywał temperaturę napoju w środku. Z uwagi na to doskonałym termicznym kubkiem na wycieczkę będzie stalowy kubek. Tego rodzaju termiczne kubki najdłużej ze wszystkich zatrzymują zimno lub ciepło, ze względu na to, że są wybitnie izolowane, dzięki czemu zachowują zimno lub ciepło na wiele godzin. Co więcej mają trwałą konstrukcję i są odporne na uszkodzenia. Minusem stalowego kubka termicznego jest zaledwie jego ciężar, bo jest on cięższy od pozostałych.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W aucie musimy mocno uważać, więc termiczny kubek do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały oraz świetnie trzyma zimno lub ciepło. Kubki termiczne szklane, porcelanowe czy plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, by nadawały się do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te wykonane tritanu lub ze stali. Takie kubki są trwałe oraz przez długi czas zatrzymują zimno lub ciepło napoju.

Jaki termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty najczęściej kierujemy się dobrym wyglądem, więc najlepiej nadadzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Szklane kubki posiadają swój wyjątkowy charakter, z kolei ceramiczne kubki wielką ilość ciekawych wzorów i kolorów. Chociaż plastikowe kubki również charakteryzują się dużym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

kubki termiczne sklep

Komentarze są wyłączone.