Termokubek na każdą okazję

Jakie pojazdy zaliczamy jako pojazd uprzywilejowany oraz jakie ma uprawnienia
28 sierpnia, 2020
Kubki termiczne dla każdego
29 sierpnia, 2020

Kubek termiczny idealny dla każdego

O termicznych kubkach myślimy zwykle w czasie jesienno-zimowym, kiedy chcemy wziąć ciepłą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, czy na przykład na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy jednak, że termokubki nie tylko utrzymują gorąco, ale również są wyśmienite do przechowywania zimnego napoju latem. Który kubek termiczny będzie doskonały dla Ciebie? To zależy od tego, czy potrzebujesz kubka do codziennego korzystania, czy interesujesz się turystycznymi termosami. Dobry termiczny kubek na długo utrzyma goraco herbaty oraz zimno napoju. Z uwagi na to z termicznego kubka można korzystać przez cały rok, tym bardziej że jest on produktem bardzo wygodnym i szczelnym, więc przyda się w wielu sytuacjach.

Na co patrzeć, wybierając termiczny kubek?

Jeśli chcemy dokonać zakup termicznego kubka, najlepiej w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na parę ważnych szczegółów. Po pierwsze szczególnie ważny jest materiał jego wykonania. Tak sprawdzimy jego przeznaczenie oraz poziom zachowania ciepła lub zimna. Drugim elementem jest pokrywka . Powinna być nie tylko szczelna, aby zatrzymać temperaturę w środku na porządanym poziomie, ale także gwarantować komfortowy sposób otwierania i picia. Trzeba też dopasować kształt termicznego kubka oraz jego pojemność. Kubki termiczne o niewielkiej objętości nie będą dobre na długich wycieczkach, ze względu na to w tej kwestii najlepiej dostosować pojemność termicznego kubka do swoich potrzeb. Natomiast jego kształt ma też znaczenie pod względem użytkowym. Chcemy, by miał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce albo w rękawiczce. Ponadto powinien być stabilny, a kiedy chcemy używać go w aucie, warto by mieścił się w miejscu wyznaczonym na termiczny kubek.

Który termiczny kubek wybrać?

Termiczny kubek doskonały do pracy lub do biura

Termiczne kubki przważnie kupujemy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich zostały wykonane, znaczna część z nich sprawdzi się w pracy. Wybór termicznego kubka do pracy lepiej jednak dopasować od specyfiki pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie termiczne kubki, jakie gwarantują dłuższy czas trzymania temperatury. Możemy zakupić wzorzysty termiczny ceramiczny kubek, wygodny szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że można je kupić w różnych wzorach i kolorach, to do tego są lekkie, wygodne oraz nie zatrzymują zapachów. Rzadziej do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć te słabiej trzymają ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie doskonały dla kierowcy albo dla pracownika budowy. Choćby ze względu na, że np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny jest mniej trwały na zniszczenie.

Który termiczny kubek jest dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być w głównej mierze lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Z tej przyczyny zwykle wybieranymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one stosunkowo niedrogie, posiadają sporo kolorów i wzorów, a poza tym są wygodne. Bez przeszkód wejdą do plecaka oraz będą łatwe w korzystaniu. I choć słabiej utrzymują ciepło lub zimno oraz nie są tak trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Przy zniszczeniu nie rozbiją się jak na przykład termiczny kubek szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek odpowiedni na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie odpowiedni również na spacer, gdy potrzebujemy wygodnego termicznego kubka, ale nie myślimy o długim utrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak zachowanie ciepła lub zimna jest potrzebne, warto kupić termiczny kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są lekkie w noszeniu, wygodne, a do tego są bez związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są trochę droższe i da się je zarysować, ale są odpowiednie dzięki swoim zaletom.

Jakie termiczne kubki nada się w czasie wycieczki?

Wyjeżdżając na dłuższą wycieczkę szczególnie najważniejsze, aby termiczny kubek bardzo długo zatrzymywał zimno lub ciepło napoju w środku. Z uwagi na to najtrafniejszym kubkiem termicznym na wycieczkę jest stalowy kubek. Tego typu termiczne kubki najdłużej ze wszystkich utrzymują zimno lub ciepło, ponieważ są świetnie izolowane, co sprawia, że zachowują zimno lub ciepło na wiele godzin. Dodatkowo mają trwałą budowę i są niewzruszone na uszkodzenia. Wadą stalowego kubka jest jego masa, dlatego że jest on cięższy niż pozostałe.

Termiczny kubek najlepszy do samochodu

W samochodzie musimy mocno uważać, z uwagi na to termiczny kubek pasujący do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały oraz świetnie utrzymuje zimno lub ciepło. Kubki termiczne porcelanowe, szklane czy plastikowe są zbyt nieodporne na zniszczenia, aby nadawały się do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te przygotowane tritanu lub ze stali. Takie kubki są trwałe oraz przez długi czas utrzymują zimno lub ciepło napoju.

Dobry termiczny kubek na prezent

Wybierając prezenty zwykle kierujemy się ładnym wyglądem, dlatego najlepiej sprawdzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane posiadają swój wyjątkowy charakter, z kolei kubki ceramiczne ogromną ilość interesujących kolorów i wzorów. Chociaż kubki plastikowe też cechują się obszernym wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny Thermos

Komentarze są wyłączone.