Lifting – zabiegi odmładzające

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy gospodarcze i skarbowe Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy jak i w podróży.
25 września, 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem ilość elastyny i kolagenu w skórze zdecydowanie maleje, co oznacza, że robi się ona obwisła oraz ujawniają się na niej zmarszczki. Osoby, które pragną zatrzymać młodość , mogą korzystać z zabiegów, które przywrócą jej jędrność i elastyczność. Jeśli jednak same działania przeciwstarzeniowe to zbyt mało, współczesna medycyna estetyczna udostępnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, nadają jej wygląd i kształt. Co więcej, nowe metody stają się znacznie mniej inwazyjne i nie wymagają skomplikowanych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Zazwyczaj różnią się od siebie metodami, jednak są efektywnym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najbardziej nowatorskich i innowacyjnych metod liftingowych. Jego działanie bazuje na mocy ultradźwięków, jakie są emitowane przez specjalne urządzenie i przedostają się do wnętrza skóry. Sięgają zdecydowanie dalej od innych urządzeń (np. laserowych), a tam wywołują tarcie i ruch komórek, które wytwarza ciepło. To doprowadza do mikrouszkodzeń, które pobudzają procesy naprawcze organizmu. Produkowany w tym procesie kolagen korzystnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona jędrność i elastyczność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Co więcej technologia HIFU może być też wykorzystywana na różnych częściach ciała. Dzięki wieloletnim testom nad ultradźwiękami, ta technologia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg musi być przeprowadzany w przez specjalistę, by nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na pobudzenie produkcji kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie uznawany za jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg opiera się na działaniu fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków przenikają do wnętrza skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co pobudza ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, zmniejsza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a jędrność i gęstość skóry podnosi się już po jednym zabiegu. To działanie przeciwdziała starzeniu się i jest świetną metodą zmniejszania cellulitu, blizn oraz rozstępów. Zabieg nie ma wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest zupełnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii kryje się zabieg opierający się na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego albo innych preparatów czyli stymulatorów kolagenu ( kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w skutek czego unoszą zapadniętą skórę oraz modelują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest też zastosowanie własnego tłuszczu pacjenta. Dostosowane dawki sprawiają, że końcowy rezultat jest naturalny oraz nie pokazuje oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Substancję wpuszcza się pod skórę albo pod mięśnie, a następnie rozprowadza delikatnym masażem, co daje zamierzone i trwałe rezultaty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się nawet do 18 miesięcy. Co ciekawe może też zastępować skomplikowane operacje plastyczne, ponieważ za pomocą wypełnienia można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie podskórnie specjalistycznych nici liftingujących. Ich zadaniem jest utrzymywanie skóry, która z wiekiem staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Przede wszystkim dotyczy to miejsc jak na przykład: policzki, czoło, żuchwa, a także w okolicy szyi lub dekoltu. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może okazać się zbyt ciężka, by podtrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest też to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane podczas operacji i z biegiem czasu kompletnie rozpuszczają się . Przygotowuje się je z różnych materiałów takich jak: kwas mlekowy albo glikolowy czy polikaprolakton i zwykle mają one długość około 4 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zwykle taki zabieg jest skuteczny na okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem uwagi na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Współcześnie technologia laserowa jest bezustannie dopracowywana, staje się bardziej dokładna oraz zdecydowanie słabiej oddziałuje na tkanki. Tak jak inne metody, laser ma na celu natężenie produkcji kolagenu, z tego powodu jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń komórek, które motywują organizm do naprawy. Lifting laserowy skutecznie odmładza, modelując owal twarzy. Pozytywnie wpływa też na wygląd skóry, ponieważ za jego pomocą można usunąć przebarwienia, blizny, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najwcześniejszy sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety także wyjątkowo inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma na celu poprawę napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Zajmujący się tym chirurg medycyny estetycznej robi specjalne cięcia w okolicach skroni, linii włosów oraz uszu, a następnie ręcznie modeluje, układając ją i naciągając, żeby osiągnąć przewidywany efekt. Ten lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności od tego, jak wielką powierzchnię twarzy lub szyi ma poprawić. Operację odmładzającą przeprowadza się pod narkozą. Zabieg wymaga znacznego okresu wypoczynku. Zazwyczaj opuchlizna znika w ciągu tygodnia, ale na końcowe rezultaty należy czekać mniej więcej pół roku. Z czasem blizny powinny stać się niewidoczne, a rezultat trwały.

Komentarze są wyłączone.